Sales coaching

RCbusiness SALES COACHING Model™ - model współpracy, w którym trenerzy RCbusiness prowadzą sales coaching u handlowców.

DLA KOGO: handlowcy, przedstawiciele handlowi, sprzedawcy
FORMUŁA SZKOLEŃ: szkolenia typu „1 na 1” prowadzone w rzeczywistym czasie pracy

Co to jest sales coaching?

Sales Coaching lub Field Force Sales Coaching (ang. coaching sprzedaży lub coaching terenowych sił sprzedaży) – to określenie, którego używa się dla opisania działań rozwojowych stosowanych przez managerów lub trenerów wobec handlowców, które prowadzone są w trakcie wykonywania przez nich właściwej pracy u klientów.

RCbusiness SALES COACHING Model™ – to model współpracy, w ramach którego trenerzy RCbusiness prowadzą trening podczas pracy skierowany do handlowców w Twoim zespole. W ramach tego modelu współpracy trenerzy RCbusiness wdrożą sales coaching do funkcjonowania działu sprzedaży oraz prowadzą trening w terenie u twoich handlowców.

RCbusiness SALES COACHING Model™ to formuła współpracy, w której korzystasz z doświadczenia i biegłości trenerów RCbusiness w prowadzeniu coachingu w sprzedaży. Trenerzy RCbusiness opracowują dokumentację potrzebną do prowadzenia działań treningowych z handlowcami, a także przygotowują system ocen KPI efektów prowadzonego treningu. Wizyty treningowe u handlowców prowadzone są z częstotliwością odpowiadającą poziomowi kompetencji sprzedażowych handlowców.

Jakie korzyści przynosi prowadzenie sales coachingu przez wykwalifikowanych trenerów RCbusiness?

Nauka podczas wizyty treningowej

Skuteczny, motywujący trening umiejętności sprzedażowych twoich handlowców

Wzmocnimy handlowców w tym, co robią dobrze – trenerzy RCbusiness mają przygotowanie i doświadczenie w prowadzeniu sales coachingu w wielu zespołach sprzedaży. Wiemy dokładanie jak bardzo sales coaching motywuje, kiedy handlowcy wiedzą, co robią dobrze.

 

 

 

Twoi handlowcy będą trenowani z właściwą częstotliwością – w projektach z udziałem naszych trenerów sales coaching odbywa się z właściwą regularnością, podczas gdy managerowie zespołów handlowych często nie  mają na niego czasu.

 

 

 

 

 

Możesz mieć pewność doświadczenia trenerskiego i wiedzy sprzedażowej – nasi trenerzy to praktycy sprzedaży. Daje to wyjątkowe połączenie umiejętności trenerskich z wiedzą sprzedażową, przekładające się na skuteczny sales coaching dla Twoich handlowców.

Wzrost wyników sprzedaży

Koncentracja na rozwoju umiejętności zwiększających sprzedaż

Masz pewność treningu ukierunkowanego na wynik sprzedaży– nasi trenerzy prowadzą trening skoncentrowany na zmianę KPI opisujących pracę handlowców. Wraz z Tobą opracują cele rozwojowe dla konkretnego handlowca i skupią sales coaching na ich realizacji.

 

 

 

Zdobędziesz informacje o elementach działań sprzedażowych koniecznych do realizacji planów sprzedaży – prowadząc szkolenia sprzedażowe oraz sales coching zbierzemy pełne, obiektywne informacje pochodzące prosto z praktyki rozmów handlowych dotyczące umiejętności, które mogą blokować osiąganie wyników sprzedaży przez twoich handlowców.

 

 

Managerowie sprzedaży dostaną wsparcie w rozwoju handlowców – prowadząc sales coaching współpracujemy z managerami zespołów handlowych, wspierając ich pracę wnioskami z pracy w terenie. Mówienie „jednym głosem” umacnia nastawienie handlowców na realizacje planowanych wyników.

Brak konieczności przerywania pracy dla odbycia szkolenia

Rozwój obszarów technik sprzedaży, których brak odbiera sprzedaż konkretnego handlowca

Zapewnisz handlowcom rozwój umiejętności, których potrzebują –  znamy złożoność rozmowy handlowej i wiemy jak bardzo różne mogą być błędy handlowców (brak sondowania, brak zamknięcia sprzedaży itd.). Każdy poprowadzony przez nas trening to rozwijanie umiejętności ważnych dla realizacji wyniku przez konkretną osobę.

 

 

Indywidualne podejście do rozwoju każdego z Twoich handlowców – podczas sales coachingu trenerzy RCbusiness dostosują model dnia treningowego oraz metody szkoleniowe do poziomu kompetencji konkretnej osoby.

 

 

 

 

 

Wyłonimy wszystkie umiejętności handlowców wymagające wsparcia  –  gdy managerowie prowadząc sales coaching często prowadzą rozmowy z klientami za swoich handlowców, my wykorzystujemy je, by obserwować, które umiejętności jeszcze wymagają rozwoju.

OPINIE KLIENTÓW

 • ,,Wartością dodaną naszej współpracy jest niewątpliwie to, iż spotkania naszych handlowców z trenerami RCbusiness są nie tylko skuteczną i atrakcyjną formą przekazania wiedzy i umiejętności, ale również stanowią źródło inspiracji oraz impuls do tworzenia pozytywnych zmian, wdrażania nowych rozwiązań oraz świeżego spojrzenia na otoczenie biznesowe.”

  Grażyna Prokopiuk
  Prezes Zarządu ZAKŁADY MIĘSNE ,,ŁMEAT-ŁUKÓW” S.A.
 • „Wiedza oraz doświadczenie kadry trenerskiej wpłynęły na rozwój umiejętności oraz zwiększenie efektywności pracy pracowników Działu Handlowego. Trenerzy RCbusiness wykazali się dużym zaangażowaniem oraz profesjonalizmem udzielając praktycznych rad i wskazówek przydatnych w codziennej pracy ASAJ Sp. z o.o.”

  Stanisław Zaliwski
  Prezes Zarządu ASAJ Sp. z o.o.
 • ,,Sposób prowadzenia projektu był przemyślany i rzetelny, uwzględniający specyfikę funkcjonowania branży i przedsiębiorstwa. Wszystkie działania trenerów były wykonywane z ogromnym zaangażowaniem i poczuciem misji”.

  Grzegorz Muszyński
  Prezes Zarządu FORBUILD S.A.
Zapytaj o wdrożenie sales coachingu w dziale sprzedaży